
Nieuw inzamelcampagne van verpakkingen van gewasbeschermingsmiddelen en meststoffen
Jaarlijks – van september tot eind november – vindt de inzameling van lege verpakkingen van gewasbeschermingsmiddelen en meststofzakken door AgriRecover plaats op meer dan 150 inzamelpunten in België. De nieuwe inzamelcampagne staat in de startblokken! Belplant en BELFertil raden alle professionals aan om ook dit jaar hun verpakkingen binnen te brengen, en zo mee te werken aan een duurzame landbouw!
Inzameling
AgriRecover organiseert jaarlijks de inzameling van lege verpakkingen van gewasbeschermingsmiddelen, meststoffen, biociden, biostimulanten en zaden voor professioneel gebruik, die haar leden verkopen in België. De gespoelde en niet-spoelbare verpakkingen worden gratis ingezameld op een 150-tal inzamelpunten, Niet (meer) bruikbare gewasbeschermingsmiddelen (NBGM) worden om de twee jaar, zoals nu in 2025, opgehaald.
België koploper in het ophalen van lege verpakkingen
België organiseert dit jaar haar 30ste ophaling! AgriRecover werd in 1997 opgericht door Belplant (toen nog Phytofar) om zo te voldoen aan de wettelijke verplichtingen op het vlak van verpakkingsafval. Het gemiddelde inzamelpercentage over de afgelopen 10 jaren is 84%, waar er vorig jaar zelfs een zeer hoog percentage van 95% is behaald! Op deze manier zamelt de industrie gecontroleerd in en zijn we voor het overgrote deel circulair geworden wat betreft de verpakkingen die worden afgezet op de Belgische markt.
Van afval naar meerwaarde.
- Wist je dat de ophaling gebeurt door erkende, onafhankelijke afvalverwerkingsbedrijven?
- Wist je dat de gespoelde verpakkingen harde kunststoffen (lege plastic flessen, bidonnen) voor de volledige 100% gerecycleerd worden, waarna er een tweede leven aan gegeven wordt als elektrische kabelmantels?
- Wist je dat tal van partners en leden de handen in elkaar slaan om alle agrochemische verpakkingen optimaal in te zamelen en te verwerken: producenten van gewasbeschermingsmiddelen en bemestingsproducten, recyclageparken, distributeurs van land- en tuinproducten, de overheid en de landbouwers!
Hoe werkt het?
- Koop de AgriRecover-zakken bij de groothandels in land- en tuinbouwproducten (distributeurs van gewasbeschermingsmiddelen en meststoffen).
- Check op de website waar en wanneer er een inzamelpunt in je buurt is. Je kan het inzamelpunt je vrij kiezen, los van je leverancier.
- Bied je aan met je AgriRecover-zakken, barcode of btw-nummer, zo verloopt alles vlot bij de inzameling. Je hebt geen uitnodiging nodig.
- Ga je voor de eerste keer als bedrijf lege verpakkingen inleveren? Registreer je vooraf met je BTW-nummer via deze link.
Gespoelde fractie
Niet-spoelbare fractie
Meststofzakken
Terug
Beleef “van het land tot op je bord” op de Beurs van Libramont van 24-27 juli!
Wil je een verrassende ontdekkingstocht maken op de Beurs van Libramont? Bezoek deze zomer het Platform One Health van vrijdag 24 tot maandag 27 juli 2026. Samen met 18 partners verken je de boeiende wereld van jouw dagelijkse voeding!
Ruim 1.000 vacatures in chemie en farma
Ondanks economische tegenwind blijft sector op zoek naar technisch talent
Food & Feed Omnibus Europe
Vorige week werd geen akkoord bereikt rond het voorstel van de Europese Food & Feed Omnibus rond voedsel- en diervoederveiligheid.
Nieuw digitaal portaal voor voedselveiligheid
Vanaf vandaag breidt het FAVV zijn digitaal portaal "Mijn FAVV" uit met een onderdeel voor professionals.
Algemene Vergadering BELFertil 9 juni 2026
De leden van BELFertil kwamen dit jaar samen in Lovenjoel voor hun Algemene Vergadering. Na het formele gedeelte kreeg iedereen de kans om een kijkje te nemen achter de schermen van de innovatieve TRANSfarm van KU Leuven – een ervaring die bijzonder in de smaak viel.


