
De AgriRecover inzamelcampagne van lege verpakkingen is begonnen!
Ook dit jaar zamelt AgriRecover bij professionele gebruikers lege verpakkingen van gewasbeschermingsmiddelen, meststoffen, biociden en zaden in die producten bevatten die door haar leden op de markt zijn gebracht in België en Luxemburg.
De inzameling van lege verpakkingen vindt elk jaar plaats, van eind september tot eind november op meer dan 170 inzamelpunten, veelal bij groothandels in land- en tuinbouwproducten (distributeurs). De campagne 2024 is begonnen en duurt 2 maanden.
Gespoelde verpakkingen van agrochemische producten kunnen worden gerecycled. Dit zijn voornamelijk HDPE-plastic verpakkingen die sinds 2013 in Duitsland worden gerecycled tot elektrische kabelmantels. Niet-gespoelde verpakkingen, en restanten worden verbrand met terugwinning van energie (valorisatie).
Door deze verpakkingen correct in te zamelen, voldoet de industrie aan haar verplichtingen uit de richtlijn Verpakking en verpakkingsafval, de kaderrichtlijn Afvalstoffen en het samenwerkingsakkoord van 4 november 2008.
Je vindt vast en zeker ook een inzamelpunt in jouw buurt! Waar, wanneer en hoe er ingezameld wordt, lees je bij AgriRecover.
Terug
Beleef “van het land tot op je bord” op de Beurs van Libramont van 24-27 juli!
Wil je een verrassende ontdekkingstocht maken op de Beurs van Libramont? Bezoek deze zomer het Platform One Health van vrijdag 24 tot maandag 27 juli 2026. Samen met 18 partners verken je de boeiende wereld van jouw dagelijkse voeding!
Ruim 1.000 vacatures in chemie en farma
Ondanks economische tegenwind blijft sector op zoek naar technisch talent
Food & Feed Omnibus Europe
Vorige week werd geen akkoord bereikt rond het voorstel van de Europese Food & Feed Omnibus rond voedsel- en diervoederveiligheid.
Nieuw digitaal portaal voor voedselveiligheid
Vanaf vandaag breidt het FAVV zijn digitaal portaal "Mijn FAVV" uit met een onderdeel voor professionals.
Algemene Vergadering BELFertil 9 juni 2026
De leden van BELFertil kwamen dit jaar samen in Lovenjoel voor hun Algemene Vergadering. Na het formele gedeelte kreeg iedereen de kans om een kijkje te nemen achter de schermen van de innovatieve TRANSfarm van KU Leuven – een ervaring die bijzonder in de smaak viel.